Przydatne linki

Kalendarium imprez
Walory turystyczne

ATRAKCJE TURYSTYCZNE MRZEŻYNA I OKOLICY

Szlaki turystyczne Kołobrzegu

Przez Kołobrzeg biegną trzy piesze szlaki turystyczne:
- Szlak Czerwony - biegnie wzdłuż polskiego wybrzeża, do Kołobrzegu wchodzi od strony Grzybowa. Początek ma w lasku nadmorskim, w okolicach Szkoły Morskiej. Szlak ten jest krótkim odcinkiem na długiej trasie międzynarodowej, od Atlantyku (Brest we Francji) przez brzegi Morza Północnego, aż do polskiego Braniewa.
- Szlak Solny (152 km) - bierze swój początek przy Baszcie Prochowej, a kończy w urokliwym Czaplinku, leżącym nad jeziorem Drawsko. Nawiązuje do historycznego traktu handlowego, którym kupieckie karawany przewoziły z Kołobrzegu do Wielkopolski sól pochodzącą z kołobrzeskich warzelni.
- Szlak im. Jana Frankowskiego (zielony) - jest w pełni kołobrzeski. Zaczyna się pod latarnią morską, a kończy się przy zabytkowym kościółku z XIII wieku. Jest to najkrótszy szlak, bo wynosi zaledwie 6 km. Poświęcony jest zmarłemu w 1972 roku, wielkiemu miłośnikowi Kołobrzegu - Janowi Frankowskiemu.

Plaża

Piaszczysta, szeroka plaża oraz czysta woda morska zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży wydmy z lasem sosnowym. W Mrzeżynie panuje specyficzny mikroklimat polecany w leczeniu dróg oddechowych oraz alergii.

Port

U ujścia Regi położony jest port rybacki z kolorowymi kutrami. Z przystani można się wybrać w rejs po morzu stateczkiem wycieczkowym. W porcie cumują również jachty oraz znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Kościół z XIX wieku w stylu neogotyckim.

Posiada ciekawą mozaikę z tłuczonego szkła.

Zabytkowa chałupa rybacka

Położona przy ul. Zabytkowej, przykład chałupy ryglowej wąskofrontowej, krytej strzechą, typowej dawniej na tych terenach.

Spływy kajakowe

Szlak kajakowy zaczyna się w Świdwinie i kończy w bazie OSiR w Mrzeżynie i liczy prawie 140 km. Rega to łatwa i malownicza rzeka, ale na drodze spływu znajduje się kilka przeszkód wymagających przenoszenia kajaków.

Rzeka Rega

Wypływa z jeziora Resko na Pojezierzu Drawskim. Doskonale nadaje się do spływów kajakowych (jedyna w Polsce, którą spłynąć można prawie od źródła do morza. Regę często odwiedzają wędkarze - bogata jest w trocie wędrowne i inne łososiowate.

jezioro Resko Przymorskie

Dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza 300-metrowej szerokości mierzeją. Przy jeziorze znajduje się przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów wędkowania - bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, liny i węgorze.

Bliskość Trzebiatowa i Kołobrzegu z ich atrakcjami
Wykonanie: 5 Dots Creative Solutions
Projektowanie stron internetowych